Kasia

Zajęcia pozaszkolne

Co robisz po szkole?

Zapytałam kilku moich znajomych “co robią po szkole” oto co odpowiedzieli:

Veronika:
To zależy od dnia. W poniedziałki i czwartki chodze na tańce. W wtorki i środy na fitnes, a w piątki spotykam się ze swoim chłopakiem.
Nie mam dużo czasu po szkole, staram się spędzać go aktywnie.

Laila:
Po szkole spotykam się z znajomymi na “oknie”. potem idę na spacer. Jem coś w Subway’u albo pije kawę. O 18 jestem w domu, oglądam film lub używam komputera, potem praca domowa i znowu komputer.

W mojej szkole mamy mnóstwo zajęć dodatkowych jak Manga, Fotografia, Zaj. Artystyczne, Matematyka, Fizyka, Chór szkolny, drużyna koszykówki i siatkówki, nordicwalking, łyżwiarstwo, zajęcia z gitary i inne.
Możemy również uczęszczać na zajęcia poza szkolne lub spędzać czas w dowolny inny sposób. Na zakupach, z przyjaciółmi, na spacerze, basenie itp. Od 16 roku życia możemy mieć pracę dorywczą w restauracji czy sklepie.

W każdy poniedziałek chodzę na strzelnice w wtorki mam zajęcia z gitary i japoński w soboty. lubię moje zajęcia dodatkowe :)

~Kate

W japonii możemy mieć pracę dorywczą od 18 roku życia, więc wiele z nas ma taką. Ja mam pracę dorywczą 3 razy w tygodniu, po szkole. Zaczynam o 17:00 i kończe o 22:00. W te dni nie mam czasu by cokolwiek robić.

 

Niektórzy uczniowie należą do kółek zainteresowań w szkole. To jest bardzo popularne. Siatkówka, taniec, baseball, piłka nożna są najpopularniejsze (: niektórzy z nich mają i pracę i kółka zainteresowań. Sądzę że muszą być bardzo zmęczeni, ponieważ nawet ja mam tylko pracę dorywczą i jestem po niej padnięta! haha

Sądzę że japończycy są bardziej zajęci niż inni xD bo dajemy sobie rade z i tym i tym!

Niektórzy moi znajomi chodzą do szkół uczenia by nauczyć się zdawać egzaminy do collage.

Sama chodzę na lekcje angielskiego w każdy wtorek i zajęcia dodatkowe z chińskiego w szkole w soboty.

~minako

A jak Wy spędzacie wolny czas? :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>