Kasia

Gdzie mieszkamy?

Polska – Państwo Europy Środkowej, Od zachodu graniczy z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą i Białorusią, od północnego wschodu z Litwą oraz od północy z Rosją.
Ponadto większość północnej granicy Polski wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego.Mamy góry i morze, rzeki i jeziora, własny język (Polski) i kuchnie (Bardzo dobrą!) Urodzili się tu Chopin (kompozytor) Lech Wałęsa (Polityk), Andrzej Wajda (Reżyser) i Maria Skłodowska-Curie (Chemiczka i Fizyczka). Mamy też kilku Noblistów i wybitnych sportowców, takich jak Adam Małysz

Kasia [Kate]

Japonia – Japonia jest wyspą otoczoną przez Pacyfik, Morze Japońskie, Morze Wschodniochińskie i Morze Ochockie.
Japonia jest znana z ‘Sakury’ wiśni. Hanami to czas kiedy podziwia się Sakura. Podczas Hanami jemy Obento. Mamy wspaniałe plaże, zwłaszcza na Okinawie. Plaże tam są czyste i piękne. Sushi jest bardzo znane nie tylko w Japonii ale i na całym świecie. Są tu sklepy w których możesz zjeść sushi już za 100 Yenów (około 3 PLN)  Również Sashimi jest bardzo smaczne.

Minako

Gdyby Polak chciał odwiedzić Japonie musiał by spędzić 13 godzin w samolotach i na lotniskach, tak samo Japończycy odwiedzający Polskę. Pomiędzy Polską i Japonią jest około 7405 kilometrów!

Mapa

Źródła:
Wikipedia
Google Maps

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>